İstanbulİstanbul Pts - Cum 09:00-19:00 +90 (533) 431 68 12
info[at]akareiletisim.com
AKare İletişim Yönetimi > Genel > Fenomen İletişimi

Gelişen teknoloji ve değişen teknoloji trendleri ile birlikte günümüzde artık her sosyal medya kullanıcısı adeta bir medya mensubu. Artık 7’den 70’e herkesin teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanarak sosyal medya kanallarını, güçlü bir iletişim mecrası haline getirdiği bir dönemdeyiz. Hal böyle olunca, popüler sosyal medya kanallarında kendi tarzlarını yaratan bazı kullanıcılar insanların yoğun ilgisi ve tüketimi ile karşı karşıya kaldı ve bu da pazarlama jargonuna “Influencer Marketing” (Fenomen Pazarlaması) diye yepyeni bir kavram kattı.

Öyle ki, kitleleri peşinden sürükleme ve trend oluşturma gücüne sahip milyonlarca takipçiye hitap eden sosyal medya fenomenleri (influencer), birçok markanın dikkatini üzerine çekerek, şirketlerin “Influencer Marketing” çalışmaları için pazarlama ve iletişim bütçesi ayırma gereksinimi ortaya çıktı. Instagram, Twitter, Snapchat, Youtube gibi sosyal medya kanalları sayesinde yepyeni bir ekonomi yaratan sosyal medya fenomenleri, sahip oldukları yüksek etkileşim sayesinde markalara kısa sürede, oldukça efektif geri dönüşler sağlayabiliyor.

AKare İletişim Yönetimi, danışmanlık verdiği kurum, kuruluş ve organizasyonel bazdaki iş ortağının hizmetini teşvik etmeye yardımcı olmak amacıyla, sosyal medya platformları nezdinde önemli bir statüye sahip sosyal medya fenomenlerini, iş ortağının iletişim çalışmaları içerisine entegre ederek pazarlama stratejisi yaratıyor.

Fenomen iletişimi kapsamında verilen hizmetin en önemli hedefi, geliştirdikleri özgün içerikleri, tarzları ve yüksek etkileşim oranları ile kendilerini niş bir iletişim kanalı içerisinde konumlayan sosyal medya fenomenlerini, danışmanlık verilen markanın iletişim stratejileri ile bağdaştırarak, marka algısına pozitif yönde katkı sağlamaktır.

Leave a Reply