İstanbulİstanbul Pts - Cum 09:00-19:00 +90 (533) 431 68 12
info[at]akareiletisim.com
AKare İletişim Yönetimi > Genel > Kurumsal İtibar Yönetimi

İtibar Yönetimi

AKare İletişim Yönetimi; bir markayı, bir şirketi, bir bireyi ya da bir projeyi yönetmek, bilinirliğini artırmak ve somut anlamda daha iyi bir konuma getirmek için yapılan çalışmaların bütünü olarak adlandırılan itibar yönetimini, bireysel itibar yönetimi ve kurumsal itibar yönetimi olmak üzere ikiye ayırır.

İtibar yönetimini önemseyen kişiler ve kurumlar, tüm faaliyetlerinde rakiplerine göre rekabet avantajı elde ederek fark yaratırlar. İtibar kazanmak zorlu ve zaman alıcı bir süreç olmasına karşın, günümüzde çok büyük bir ivme kazanan dijital platformlar üzerinde itibar kaybetmek çok kolaydır.

Bu nedenle kurumlar ve bireyler, günümüz koşullarında kredibilitelerini artırmak için itibarlarını sadece sözlü ve yazılı medyada değil, aynı zamanda internet ortamında da yönetme ihtiyacı duymaktadırlar.

AKare İletişim Yönetimi, marka ve itibar yönetimi açısından yalın bir PR yaklaşımının tek başına yeterli olmayacağı ve online-offline iletişimin mutlaka bir arada ve birbirine entegre olarak yürütülmesi gerektiğini savunmaktadır. 

Online itibar yönetimi kısmında ise, internet ortamında iş ortaklarımızın karşılaşabileceği olumlu ya da olumsuz yorumları, şikâyet ve yanlış haberlere anında müdahale edilerek, oluşan tehditler fırsata dönüştürülmektedir.

Şirketlerin sosyal medyada ve diğer platformlarda kendileri ya da ürünleri hakkında konuşulanları takip etmesi ve olumsuz yorumlara karşı hızlı aksiyon alması, markanın online itibarını artırırken, onu tüketici nezdinde de üst sıralara taşır.

BİZİ YAKINDAN TANIYIN

AKare İletişim Yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0533 431 68 12

0543 435 08 01

0212 853 53 59

[email protected]

Hızlı İletişim Formu

AKare PR Twitter’da

Share This

Leave a Reply