İstanbulİstanbul Pts - Cum 09:00-19:00 +90 (533) 431 68 12
info[at]akareiletisim.com

Kurucunun Mesajı

Kurucudan...

aykun-murat-alanBiz; her geçen gün dijitale endekslenen iletişim sektöründe, çağın değişen ve gelişen sofistike koşullarına uyum sağlayarak, iş ortaklarımızın kurumsal değerlerini ve hedeflerini gözeterek, ihtiyaçları özelinde en efektif çözümleri üretebilmek ve her yeni gün daha iyisini yapabilmek adına kafa yormaktayız.

İletişim sektörünün farklı alanlarında, 10 yılı aşkın bir tecrübeye sahip ekibimiz ile birlikte, kuruluşumuz olan 2014 yılından günümüze, perakendeden bilişime, gayrimenkulden AVM’ye, eğitimden spora ulusal ve çok uluslu sayısız markaya, ‘AKare İnovatif Çözümler’ çatısı altında, 20’ye yakın hizmet kolumuzla, bütünleşik hizmet sunan bir PR ajansı olarak konumlanıyoruz.

Peki yaptığımız işe neden ‘iletişim yönetimi’ diyoruz? ‘İletişim yönetimi’ çünkü bizler; hizmet verdiğimiz markaların; müşterileri, medya, iş ortakları, tedarikçileri, yatırımcıları, düzenleyici ve denetleyici kurum ve kuruluşlar, yasama organları, STK’lar, toplumsal fikir önderleri, kısaca tüm paydaşları ile olan iletişimini yöneten bir PR ajansıyız. Bu eksende yaptığımız işin tam karşılığını bir danışmandan ziyade, ‘yönetmen’ olarak ifade etmenin daha doğru bir yaklaşım olduğunu düşünüyoruz.

Başta da belirttiğim üzere PR ve iletişim danışmanlığı sektörü, her geçen dün dijitale kayan bir iletişim disiplini haline geldi. Özellikle tüketici endeksli markalar; paydaşlarına en hızlı ve en efektif yoldan ulaşmak için, dijital mecralardan faydalanıyor.

Artık bir PR ajansının, danışmanlık verdiği markasına ulusal bir gazete, dergi ya da televizyonda haber/konukluk sağlamak ve bunun karşılığında markaya sağlanacak reklam eş değeri kadar, markaların dijital medya mecralarında kaç kişi tarafından takip edildikleri, hesaplarının etkileşimi, web sitesinin trafiği ve satışa yönelik kampanyaların başarı oranı gibi parametreler de bir o kadar önemli ve prestijli hale geldi.

Hal böyle olunca, “geleneksel medya” ya da “konvansiyonel medya” diye tabir edilen gazete, dergi ve televizyon mecralarını, dijital tandanslı yeni nesil medya mecralarından ayırmamak ve halkla ilişkiler çalışmalarında her iki mecranın kendisine has dinamiklerini göz ardı etmeden bütünleşik bir şekilde ele almak ve yönetmek gerekiyor.

Biz AKare İletişim Yönetimi olarak, iş ortaklarımızın kamuoyu ve paydaşlarına dokunabileceği PR faaliyetleri kadar, uygulanan PR kampanyaları içerisinde entegre edilecek ve sürdürülebilir bir şekilde bu kampanyalar ile eş zamanlı bir şekilde yönetilecek dijital medya mecralarının, şirketlere rekabet avantajı yarattığına inanıyoruz.

AKare İletişim Yönetimi olarak, çalıştığımız her markanın strateji, talep, beklenti ve hedeflerinin birbirinden çok farklı olduğunu biliyoruz. İş birliği sürecinde; ekibimizin yaptığı detaylı analizler ve raporlamalar doğrultusunda kalıplaşmış ve fabrikasyon fikirlerin aksine, her bir müşterinin iletişim dinamiklerine uygun hareket ediyor ve yaptığımız bütünleşik iletişim çalışmalarına bu doğrultuda yön veriyoruz.

Ajansımızdan beklentilerinizi, yaratıcı yaklaşımlarla kamuoyuna duyurmayı amaçlıyor, içerik ve sonuç odaklı çalışma disiplini ile iş ortaklarımızın değerini, bilinirliliğini ve kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Çünkü; farklı olduğunuza, kendine has bir marka olarak diğer markalardan farklı beklentilere, farklı değerlere ve farklı bir vizyona sahip olduğunuza inanıyoruz.

Markaların yenilik ve farklılıklarla beslendiğini bilen ve bunları ilke edinen bir PR ajansı olan AKare PR, siz değerli iş ortaklarımıza daha iyi hizmet vermek için sektörel yenilikleri takip ediyor, sizi etkin kılmak için sizinle beraber bu doğrultuda çalışıyor.

İster küçük ölçekli, ister çok uluslu bir marka olun, rekabetçi piyasanın içinden sıyrılmanıza ve yenilikçi stratejilerle rakiplerinizin önüne geçmeniz adına çözümler sunarken, aynı zamanda hedef kitleniz ve sosyal paydaşlarınızla aranızdaki bağı güçlendirip, itibar ve algı yönetiminde etkin rol oynamaya özen gösteriyoruz.

AKare İletişim Yönetimi; kendine özgü ilke, değer ve kuralları olan bütünleşik bir halkla ilişkiler ajansı (PR ajansı) olmasının yanı sıra iletişimin her alanında uzmanlığa sahip, özveriyle çalışan genç ve sektörün değişen dinamiklerine hakim bir ekiple yol alıyor.

Bugüne kadar sayısız markaya ‘Bütünleşik İletişim Yönetimi’ temel tandanslı ile iletişim yönetimi yaparak siz değerli iş ortaklarımızla beraber birçok ortak mutluluğa imza attık ve bundan sonra da atmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla…

Aykun Murat ALAN

Ajans Başkanı

AKare İletişim Yönetimi

BİZİ YAKINDAN TANIYIN

AKare İletişim Yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Bizimle İletişime Geçin

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0533 431 68 12

0543 435 08 01

0212 853 53 59

[email protected]

Hızlı İletişim Formu

AKare PR Twitter’da

Share This