İstanbulİstanbul Pts - Cum 09:00-19:00 +90 (533) 431 68 12
info[at]akareiletisim.com
AKare İletişim Yönetimi > Genel > Neden AKare İletişim?
pr-ajansi

Her geçen gün dijitale endekslenen iletişim sektöründe, çağın değişen ve gelişen sofistike koşullarına uyum sağlayarak, iş ortaklarımızın kurumsal ve etik değerlerini gözeterek, iletişim stratejileri ve pazarlama hedefleri çerçevesinde en iyisini sunabilmek ve her yeni gün daha iyisini yapabilmek adına kafa yoran bir PR ajansıyız.

‘Bütünleşik İletişim Yönetimi’ temel tandansı ekseninde, 2014 yılından bu yana faaliyet gösteren bir PR ajansı olan AKare İletişim Yönetimi, iletişimi etkin bir şekilde yönetme eğilimindeki ulusal ve çok uluslu 100’e yakın kurum, kuruluş, özel organizasyon ve bireyin yanı sıra bakanlıklar, belediyeler ve federasyonlar gibi oluşumlara, 20’yi aşkın hizmet kalemi eşliğinde katma değer yaratmıştır.

“DANIŞMAN” DEĞİL “YÖNETMEN!”

Peki yaptığımız işe neden ‘iletişim yönetimi’ diyoruz?

‘İletişim yönetimi’ çünkü bizler; iş ortaklarımızın; müşterileri, iş ortakları, medya kuruluşları, tedarikçileri, yatırımcıları, düzenleyici ve denetleyici kurum ve kuruluşlar, yasama organları, STK’lar, toplumsal fikir önderleri, kısaca tüm paydaşları ile olan iletişimini yöneten bir PR ajansıyız.

Bu eksende yaptığımız işin tam karşılığını bir danışmandan ziyade, ‘yönetmen’ olarak ifade etmenin daha doğru bir yaklaşım olduğuna inanıyoruz. Düzenli bir şekilde halkla ilişkiler çalışmaları uygulayan markalar; paydaşlarına en hızlı ve en efektif yoldan ulaşmak için, dijital mecralardan faydalanıyor.

Elbette bir PR ajansının danışmanlık verdiği iş ortağına ulusal bir gazete, dergi ya da televizyonda haber/konukluk sağlamak ve bunun karşılığında markaya sağlanacak reklam eş değeri önemli.

Ancak markaların dijital medya mecralarında kaç kişi tarafından takip edildikleri, hesaplarının etkileşimi, web sitesinin trafiği ve satışa yönelik kampanyaların başarı oranı gibi parametreler de bir o kadar önemli ve prestijli hale gelmiş durumda.

GELENEKSEL PR’I, DİJİTAL PR’DAN AYIRMIYORUZ!

Hal böyle olunca, “geleneksel medya” ya da “konvansiyonel medya” diye tabir edilen gazete, dergi ve televizyon mecralarını, dijital tandanslı yeni nesil medya mecralarından ayırmamak ve halkla ilişkiler çalışmalarında her iki mecranın kendisine has dinamiklerini göz ardı etmeden bütünleşik bir şekilde ele almak ve yönetmek gerekiyor.

Biz AKare İletişim Yönetimi olarak, iş ortaklarımızın kamuoyu ve paydaşlarına dokunabileceği halkla ilişkiler faaliyetleri kadar, uygulanan halkla ilişkiler kampanyaları içerisine entegre edilecek ve sürdürülebilir bir şekilde bu kampanyalar ile eş zamanlı bir şekilde yönetilecek dijital medya mecralarının, şirketlere rekabet avantajı yarattığına inanıyoruz.

AKare İletişim Yönetimi olarak, çalıştığımız her markanın strateji, talep, beklenti ve hedeflerinin birbirinden çok farklı olduğunu biliyoruz.

İş birliği sürecinde; ekibimizin yaptığı detaylı analizler ve raporlamalar doğrultusunda kalıplaşmış ve fabrikasyon fikirlerin aksine, her bir müşterinin iletişim dinamiklerine uygun hareket ediyor ve yaptığımız bütünleşik iletişim çalışmalarına bu doğrultuda yön veriyoruz.

BEKLENTİLERİNİZİN FARKINDAYIZ!

Bir PR ajansından beklentilerinizi, yaratıcı yaklaşımlarla kamuoyuna duyurmayı amaçlıyor, içerik ve sonuç odaklı çalışma disiplini ile iş ortaklarımızın değerini, bilinirliliğini ve kalitesini artırmayı hedefliyoruz.

Çünkü; farklı olduğunuza, kendine has bir marka olarak diğer markalardan farklı beklentilere, farklı değerlere ve farklı bir vizyona sahip olduğunuza inanıyoruz.

Markaların yenilik ve farklılıklarla beslendiğini bilen ve bunları ilke edinen bir PR ajansı olan AKare İletişim Yönetimi olarak siz değerli iş ortaklarımıza daha iyi hizmet vermek için sektörel yenilikleri takip ediyor, sizi etkin kılmak için sizinle beraber bu doğrultuda çalışıyoruz.

Kendine özgü ilke, değer ve kuralları olan bütünleşik bir PR ajansı olan AKare İletişim Yönetimi; büyük bir özveriyle çalışan genç ve iletişim sektörünün tüm dinamiklerine hakim tecrübeli isimlerle harmanlanmış, uzun süredir bir arada olan ve kelimenin tam anlamıyla “aile olmayı becerebilmiş” istikrarlı bir kadro ile yol alıyor.

#TeamAKare

Leave a Reply