İstanbulİstanbul Pts - Cum 09:00-19:00 +90 (533) 431 68 12
info[at]akareiletisim.com

#BrainIT Nöropazarlama Projesi ile Seda Genç’e Stevie® Altın Ödülü!

AKare İletişim Yönetimi > Blog > #BrainIT Nöropazarlama Projesi ile Seda Genç’e Stevie® Altın Ödülü!
seda-genc-stevie-odul

Stratejik medya ilişkileri yönetimi sürecini üstlendiğimiz Nöropazarlama Danışmanı Seda Genç tarafından yürütülen, “BrainIT”, 2020 Stevie® Awards’ın Innovation in Science kategorisinde Altın Stevie® ödülünü kazandı.

70 ülkeden 12.000’i aşkın projenin yarıştığı ve dünyanın en prestijli iş dünyası ödüllerinden birisi olarak kabul edilen Stevie® Awards’da, stratejik medya ilişkileri yönetimi sürecini üstlendiğimiz Nöropazarlama Danışmanı Seda Genç tarafından yürütülen, Dell Technologiesve Tech Data ortak nöropazarlama araştırması olan “BrainIT”, 2020 Middle East Stevie® Awards’ın Innovation in Science [Bilimde İnovasyon] kategorisinde Altın Stevie® ödülünü kazandı.

Nöropazarlama Alanında Türkiye’de ve Dünyada Bir İlk!

Dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren dünyaca ünlü nöropazarlama şirketi Neurons INC.’in Türkiye ve Ortadoğu Temsilcisi, Nöropazarlama Danışmanı Seda Genç, Dell Technologies ve Tech Data Türkiye ortak nöropazarlama araştırması olan BrainIT projesinin detayları hakkında şöyle konuştu: “Dell Technologies ve Tech Data Türkiye için gerçekleştirdiğimiz çalışmada, potansiyel müşterilerin yeni çıkan teknolojik bir ürüne yaklaşımlarını anlamak ve gerçek içgörüyü açığa çıkarmak adına VxRail ürünü özelinde bir nöropazarlama araştırması yürüttük.

Proje kapsamında, Türkiye’nin farklı şehirlerinde faaliyet gösteren IT yöneticilerini seçerek, IT yöneticilerini daha iyi anlamak ve iş süreçlerini bu çıktılara göre şekillendirmek amacıyla Neurons ekibi ile birlikte EEG, eye-tracking gibi gelişmiş nöropazarlama yöntemlerini kullandık.

IT yöneticilerinin yeni çıkan VxRail ürününe ve IT dünyasının günlük hayatta karşılaştığı zorluklardan yola çıkarak kurguladığımız oyun senaryolarına tepkilerini ölçümledik. Böylece, yeni bir teknolojik ürüne, IT yöneticilerinin verdiği zihinsel tepkileri anlamlandırarak motivasyonlarını açığa çıkardık ve gerçek içgörülere ulaştık.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bugün Türkiye’ye nöropazarlama alanında dünya çapında bir ödül kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum!🙃 #BrainIT projesiyle 2020 Middle East Stevie Awards Innovation in Science (Bilimde Inovasyon) kategorisinde altın ödüle layık görüldük🏆🎉 Projede birlikte çalıştığım tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Türkiye’de nöropazarlama alanında bir ilke imza atmış olmak oldukça gurur verici!! // Today I am happy to announce that we are awarded in the field of neuromarketing!🙃 Our #BrainIT project is the gold winner of 2020 Stevie Awards Middle East in Innovation in Science category🏆🎉 I’d like to congratulate all my colleagues who I worked with on this project. It is very proud to have achieved a first in the field of neuromarketing in Turkey!! #neuromarketing #nöromarketing #nöropazarlama #awards #StevieAwards #goldwinner #StevieAwards2020

SEDA GENÇ (@seda_neuromar)’in paylaştığı bir gönderi ()

Proje kapsamı itibariyle klasik nöropazarlama araştırmalarından farklılaşarak, aynı zamanda B2B alanda yürütülmüş global çapta bir çalışma olarak Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza attı. Nöropazarlama alanında bir ilke öncülük etmiş olmak oldukça gurur verici!” diye konuştu.

BrainIT Projesi Nöropazarlama Alanında Türkiye’ye İlk Altın Stevie® Ödülü’nü Getirdi

Nöropazarlama araştırmalarındaki süreçlere de değinen, Türkiye’de nöropazarlamanın öncülerinden olan Seda Genç, “Yeni nesil bir araştırma yöntemi olan nöropazarlama ile tüketicilerin bir ürün/hizmete ya da pazarlama mesajlarına verdikleri zihinsel tepkileri ölçerek, klasik pazarlama araştırmalarından farklı olarak daha sağlıklı ve gerçekçi sonuçlara ulaşıyoruz.

Bu sonuçlardan hareketle, iyileştirdiğimiz stratejik iletişim çalışmalarından ve pazarlama kampanyalarından da daha güzel geri dönüşler alıyoruz. #BrainIT projesinde de IT yöneticilerinin duygusal ilgilenim, motivasyon gibi zihinsel süreçlerini anlamlandırarak daha anlamlı ve güvenilir sonuçlara ulaştık.

Bu proje, B2B alanda da nöropazarlamanın kullanabileceğini ve iş süreçlerini iyileştirebileceğini göstermek adına güzel bir örnek oldu. 2020 Middle East Stevie® Awards’da “Innovation In Science” kategorisinde kazandığımız Altın Stevie® Ödülü ile Türkiye’ye nöropazarlama alanında dünya çapında bir ödül getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonrasında da ülkemizde nöropazarlama alanının gelişimine katkıda bulunmak ve bu alanda dünyaya örnek olacak nice projelere imza atmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

2020 Middle East Stevie® Awards, 21 Mart Cumartesi günü, Birleşik Arap Emirlikleri‘nin Ras Al Khaimah kentinde düzenlenecek olan özel bir törenle sahiplerine verilecek.

Proje detayları için, https://brainit.techdata.com.tr/ linkini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply