İstanbulİstanbul Pts - Cum 09:00-19:00 +90 (533) 431 68 12
info[at]akareiletisim.com
AKare İletişim Yönetimi > Genel > SEO ve SEM Yönetimi

Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO (Search Engine Optimization), bir web sitesinin Google arama motoru listelemelerinde üst sıralarda çıkması amacıyla yönetilen ayarları kapsamaktadır.

Google’ın önemsediği ve algoritmalandırdığı bilgi içerikleri ile dönem dönem yayınladığı kriterlerle uyumluluğu sağlanan web sitelerinde başarılı sonuçlar yaratmaktadır. Günümüzde Google’da üst sıralarda çıkmak firmalar için bulunurluk açısından önemli hale gelmekle beraber, aynı alanda faaliyet gösteren şirketleri, rakiplerinden ayrıştıracak önemli bir reklam aracı konumundadır.

Arama Motoru Pazarlamacılığı anlamına gelen SEM (Search Engine Marketing), SEO çalışmalarından farklı olarak, reklam metin ve görseller hazırlanarak dijital platformlarda yayınlanan reklamları kapsar. SEO yönetimine nazaran meyvelerin beklemeden toplanabileceği bir pazarlama stratejisi olan SEM, kullanıcılarına aynı anda birçok müşteriye sahip olmak ve kısa sürede tanınmak gibi ayrıcalıklar sunması ile son yıllarda oldukça tercih edilen bir pazarlama kanalı haline gelmiştir.

AKare İletişim Yönetimi, ‘AKare Dijital’ çatısı altında gerçekleştirdiği SEO ve SEM yönetimi hizmeti ile, iş ortaklarının sahibi olduğu web sitelerini, yazılımsal ve içeriksel olarak inceler. SEO kriterlerine uyumlu olacak şekilde anahtar kelime çalışmalarını gerçekleştirir, SEM çalışmalarında iyileştirmeler ve geliştirmeler yapar ve iş ortaklarının dijital mecralarda rakiplerinden farklılaşmasını sağlar.

Leave a Reply